TORNADO Washing Machine Fully Automatic 8 Kg Silver TWV-FN812SLOA
20.379 EGP
TORNADO Washing Machine Fully Automatic 8 Kg
Maximum Spin Speed : 1200 RPM
Washing Machine Color : Silver
Display to Show the Functions and Errors
Country Of Origin : Turkey
5 Years Full Free Warranty
Out of stock
Categories: Large Home appliances, Washing Machines
Description
| Product Model | TWV-FN812SLOA |
|---|---|
| Main-Сategory | Washing Machines |
| Brand | TORNADO |
| Product Situation In Market | Continuous Production |
| Type | Full automatic |
| Colors | Silver |
| Capacity | 8 Kg |
| Spin Speed ( RPM ) | 1200 RPM |
| Drain Pump | Yes |
| Loading Type | Front Loading |
| Energy Efficiency Class | (A+++) |
| Dimensions – Width | 597 mm |
| Dimensions – Depth | 557 mm |
| Dimensions – Height | 845 mm |
| Net Weight | 72 Kg |
| Gross Weight | 74.5 Kg |
| Country Of Origin | Turkey |
| Warranty | 5 Years full free warranty |
Reviews (0)
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “TORNADO Washing Machine Fully Automatic 8 Kg Silver TWV-FN812SLOA” Cancel reply
Shipping & Delivery
Related products
Carrier Optimax Digital Split Air Conditioner With Inverter Technology, Cooling Only, 2.25 HP, White – 53KHCT18DN-708F
Rated 0 out of 5
Out of stock
Carrier Optimax pro Air Conditioner 2.25HP Cool only 53KHCT18N-708
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
53KHCT18N-708
Carrier Optimax pro Air Conditioner 3HP Cool only 53KHCT24N-708
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
53KHCT24N-708
HOOVER Washing Machine Fully Automatic 7 Kg Inverter Motor Silver H3WS17TMF3R-ELA
Rated 0 out of 5
In stock
20.109 EGP
SKU:
H3WS17TMF3R-ELA
LG No Frost Refrigerator, 400 Liters, Silver – GTF402SSAN
Rated 0 out of 5
In stock
29.999 EGP
SKU:
GTF402SSAN
SHARP Fridge Inverter Digital Bottom Freezer 558 Liter Silver SJ-GV73J-SL
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
SJ-GV73J-SL
SHARP Refrigerator Inverter No Frost 396 Liter Silver SJ-GV48G-SL
Rated 0 out of 5
In stock
30.959 EGP
SKU:
SJ-GV48G-SL
TORNADO Washer 15 Kg DDM Inverter Pump Dark Silver TWT-TLD15RDS
Rated 0 out of 5
Out of stock



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.