TORNADO Washing Machine Fully Automatic 7 Kg Black TWV-FN710BKOA
19.129 EGP
TORNADO Washing Machine Fully Automatic 7 Kg
Maximum Spin Speed : 1000 RPM
Washing Machine Color : Black
Display to Show the Functions and Errors
Country Of Origin : Turkey
5 Years Full Free Warranty
Out of stock
Categories: Large Home appliances, Washing Machines
Description
| Product Model | TWV-FN710BKOA |
|---|---|
| Main-Сategory | Washing Machines |
| Brand | TORNADO |
| Product Situation In Market | Continuous Production |
| Type | Full automatic |
| Colors | Black |
| Capacity | 7 Kg |
| Spin Speed ( RPM ) | 1000 RPM |
| Drain Pump | Yes |
| Loading Type | Front Loading |
| Energy Efficiency Class | (A+++) |
| Dimensions – Width | 597 mm |
| Dimensions – Depth | 527 mm |
| Dimensions – Height | 845 mm |
| Net Weight | 70 Kg |
| Gross Weight | 72.5 Kg |
| Country Of Origin | Turkey |
| Warranty | 5 Years full free warranty |
Reviews (0)
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “TORNADO Washing Machine Fully Automatic 7 Kg Black TWV-FN710BKOA” Cancel reply
Shipping & Delivery
Related products
HOOVER Washing Machine Fully Automatic 7 Kg Inverter Motor Silver H3WS17TMF3R-ELA
Rated 0 out of 5
In stock
20.109 EGP
SKU:
H3WS17TMF3R-ELA
HOOVER Washing Machine Fully Automatic 8 Kg Black H3WS383TAC3B-ELA
Rated 0 out of 5
Out of stock
LG TOP FREEZER 506 LITER 18 CUBIC FEET DIGITAL HYGIENE FRESH FILTER DOOR COOLING GN-H722HLHL
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
GN-H722HLHL
SHARP Fridge Inverter Digital Bottom Freezer 558 Liter Silver SJ-GV73J-SL
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
SJ-GV73J-SL
SHARP Refrigerator Digital No Frost 450 Liter Black SJ-PC58A(BK)
Rated 0 out of 5
Out of stock
30.530 EGP
TORNADO Washer 17 Kg DDM Inverter Pump Stainless TWT-TLD17RSC
Rated 0 out of 5
Out of stock



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.