

TORNADO Washer 11 Kg DDM Inverter Pump Black TWE-TLD11RBK
16.709 EGP Original price was: 16.709 EGP.12.499 EGPCurrent price is: 12.499 EGP.
TORNADO top automatic Washing Machine 11 kg
Washing Machine color : Black
With drain pump, DDM inverter motor
Made of high quality and anti-rust materials
Country of origin : Egypt
5 Years full free warranty
Out of stock
Categories: Large Home appliances, Washing Machines, Washing Machines
Description
| Product Model | TWE-TLD11RBK |
|---|---|
| Main-Сategory | Washing Machines |
| Brand | TORNADO |
| Product Situation In Market | Continuous Production |
| Type | Top automatic |
| Colors | Black |
| Capacity | 11 Kg |
| Spin Speed ( RPM ) | – |
| Drain Pump | Yes |
| Loading Type | Top Loading |
| Energy Efficiency Class | – |
| Dimensions – Width | 608 mm |
| Dimensions – Depth | 630 mm |
| Dimensions – Height | 1014 mm |
| Net Weight | 39.5 Kg |
| Gross Weight | 40 Kg |
| Country Of Origin | Egypt |
| Warranty | 5 Years full free warranty |
Reviews (0)
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “TORNADO Washer 11 Kg DDM Inverter Pump Black TWE-TLD11RBK” Cancel reply
Shipping & Delivery
Related products
Beko washing machine, fully automatic, 9 kg, 1400 rpm, digital with steam, black, B3WFU50940BCI
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
B3WFU50940BCI
Bosch Dishwasher, 12 Persons, 6 Programs, Black SMS25AB00V
Rated 0 out of 5
Out of stock
Carrier Optimax Digital Split Air Conditioner With Inverter Technology, Cooling Only, 2.25 HP, White – 53KHCT18DN-708F
Rated 0 out of 5
Out of stock
Midea Mission pro Air Conditioner 2.25HP Cool only MSC1T-18CR-N
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
MSC1T-18CR-N
SHARP Fridge Inverter Digital Bottom Freezer 558 Liter Silver SJ-GV73J-SL
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
SJ-GV73J-SL
SHARP Refrigerator Inverter No Frost 396 Liter Silver SJ-GV48G-SL
Rated 0 out of 5
In stock
30.959 EGP
SKU:
SJ-GV48G-SL
TORNADO Washer 17 Kg DDM Inverter Pump Stainless TWT-TLD17RSC
Rated 0 out of 5
Out of stock

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.