TORNADO Washing Machine Top Automatic 11 Kg Pump Silver TWE-TLN11RSL
13.699 EGP Original price was: 13.699 EGP.12.199 EGPCurrent price is: 12.199 EGP.
TORNADO Washing Machine 11 Kg Pump Dark Silver TWE-TLN11RDS
15.249 EGP
TORNADO top automatic Washing Machine 11 kg
Washing Machine color : Dark silver
With drain pump
Made of high quality and anti-rust materials
Country of origin : Egypt
5 Years full free warranty
Out of stock
SKU:
TWE-TLN11RDS
Categories: Large Home appliances, Washing Machines
Description
| Product Model | TWE-TLN11RDS |
|---|---|
| Main-Сategory | Washing Machines |
| Brand | TORNADO |
| Product Situation In Market | Continuous Production |
| Type | Top automatic |
| Colors | Dark Silver |
| Capacity | 11 Kg |
| Spin Speed ( RPM ) | – |
| Drain Pump | Yes |
| Loading Type | Top Loading |
| Energy Efficiency Class | – |
| Dimensions – Width | 608 mm |
| Dimensions – Depth | 630 mm |
| Dimensions – Height | 1014 mm |
| Net Weight | 41 Kg |
| Gross Weight | 41.5 Kg |
| Country Of Origin | Egypt |
| Warranty | 5 Years full free warranty |
Reviews (0)
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “TORNADO Washing Machine 11 Kg Pump Dark Silver TWE-TLN11RDS” Cancel reply
Shipping & Delivery
Related products
Beko washing machine, fully automatic, 10 kg, 1600 rpm, digital, steam, inverter, black, B3WFU501040BCI
Rated 0 out of 5
In stock
Bosch Dishwasher, 13 Persons, 60 cm, Digital, Stainless Steel SMS4EMI60V
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
SMS4EMI60V
Carrier Optimax Digital Split Air Conditioner With Inverter Technology, Cooling Only, 2.25 HP, White – 53KHCT18DN-708F
Rated 0 out of 5
Out of stock
Carrier Optimax pro Air Conditioner 1.5HP Cool only 53KHCT12N-708
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
53KHCT12N-708
Carrier Optimax pro Air Conditioner 2.25HP Cool only 53KHCT18N-708
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
53KHCT18N-708
SHARP Fridge Inverter Digital Bottom Freezer 558 Liter Silver SJ-GV73J-SL
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
SJ-GV73J-SL
SHARP Refrigerator Inverter No Frost 396 Liter Silver SJ-GV48G-SL
Rated 0 out of 5
In stock
30.959 EGP
SKU:
SJ-GV48G-SL
TORNADO Washing Machine Top Automatic 10 Kg Pump White TWT-TLN10LWT
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
TWT-TLN10LWT



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.