TORNADO Washing Machine Top Automatic 10 Kg Pump Silver TWT-TLN10LSL
14.879 EGP Original price was: 14.879 EGP.12.499 EGPCurrent price is: 12.499 EGP.
TORNADO Washing Machine Top Automatic 11 Kg Pump Silver TWE-TLN11RSL
13.699 EGP Original price was: 13.699 EGP.12.199 EGPCurrent price is: 12.199 EGP.
TORNADO Washing Machine Top Automatic 12 Kg Pump White TWT-TLN12LWT
14.199 EGP
TORNADO Top Automatic Washing Machine 12 Kg
Body Color : White
Drain Pump
Made of High Quality and Anti-rust Materials
Country Of Origin : Egypt
5 Years Full Free Warranty
Out of stock
Categories: Large Home appliances, Washing Machines
Description
| Product Model | TWT-TLN12LWT |
|---|---|
| Main-Сategory | Washing Machines |
| Brand | TORNADO |
| Product Situation In Market | Continuous Production |
| Type | Top automatic |
| Colors | White |
| Capacity | 12 Kg |
| Spin Speed ( RPM ) | 860 RPM |
| Drain Pump | Yes |
| Loading Type | Top Loading |
| Energy Efficiency Class | – |
| Dimensions – Width | 607 mm |
| Dimensions – Depth | 683 mm |
| Dimensions – Height | 1047 mm |
| Net Weight | 42 Kg |
| Gross Weight | 48 Kg |
| Country Of Origin | Egypt |
| Warranty | 5 Years full free warranty |
Reviews (0)
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “TORNADO Washing Machine Top Automatic 12 Kg Pump White TWT-TLN12LWT” Cancel reply
Shipping & Delivery
Related products
Beko washing machine, fully automatic, 10 kg, 1600 rpm, digital, steam, inverter, black, B3WFU501040BCI
Rated 0 out of 5
In stock
Bosch Dishwasher, 12 Persons, 6 Programs, Black SMS25AB00V
Rated 0 out of 5
Out of stock
Bosch Dishwasher, 13 Persons, 60 cm, Digital, Stainless Steel SMS4EMI60V
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
SMS4EMI60V
Carrier Optimax Digital Split Air Conditioner With Inverter Technology, Cooling Only, 2.25 HP, White – 53KHCT18DN-708F
Rated 0 out of 5
Out of stock
Midea Mission pro Air Conditioner 2.25HP Cool only MSC1T-18CR-N
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
MSC1T-18CR-N
SHARP Washing Machine Top Automatic 13 Kg Pump Silver ES-TN13GSLP
Rated 0 out of 5
Out of stock
16.399 EGP
TORNADO Washer 15 Kg DDM Inverter Pump Dark Silver TWT-TLD15RDS
Rated 0 out of 5
Out of stock



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.