

TORNADO Washing Machine Top Automatic 10 Kg Pump Silver TWT-TLN10LSL
14.879 EGP Original price was: 14.879 EGP.12.499 EGPCurrent price is: 12.499 EGP.
TORNADO Top Automatic Washing Machine 10 Kg
Body Color : Silver
Drain Pump
Made of High Quality and Anti-rust Materials
Country Of Origin : Egypt
5 Years Full Free Warranty
Out of stock
Categories: Large Home appliances, Washing Machines
Description
| Product Model | TWT-TLN10LSL |
|---|---|
| Main-Сategory | Washing Machines |
| Brand | TORNADO |
| Product Situation In Market | Continuous Production |
| Type | Top automatic |
| Colors | Silver |
| Capacity | 10 Kg |
| Spin Speed ( RPM ) | 860 RPM |
| Drain Pump | Yes |
| Loading Type | Top Loading |
| Energy Efficiency Class | – |
| Dimensions – Width | 607 mm |
| Dimensions – Depth | 683 mm |
| Dimensions – Height | 1007 mm |
| Net Weight | 41 Kg |
| Gross Weight | 46 Kg |
| Country Of Origin | Egypt |
| Warranty | 5 Years full free warranty |
Reviews (0)
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “TORNADO Washing Machine Top Automatic 10 Kg Pump Silver TWT-TLN10LSL” Cancel reply
Shipping & Delivery
Related products
Carrier Optimax pro Air Conditioner 2.25HP Cool only 53KHCT18N-708
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
53KHCT18N-708
HOOVER Washing Machine Fully Automatic 7 Kg Inverter Motor Silver H3WS17TMF3R-ELA
Rated 0 out of 5
In stock
20.109 EGP
SKU:
H3WS17TMF3R-ELA
LG No Frost Refrigerator, 400 Liters, Silver – GTF402SSAN
Rated 0 out of 5
In stock
29.999 EGP
SKU:
GTF402SSAN
LG TOP FREEZER 506 LITER 18 CUBIC FEET DIGITAL HYGIENE FRESH FILTER DOOR COOLING GN-H722HLHL
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
GN-H722HLHL
SHARP Fridge Inverter Digital Bottom Freezer 558 Liter Silver SJ-GV73J-SL
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
SJ-GV73J-SL
SHARP Refrigerator Inverter No Frost 396 Liter Silver SJ-GV48G-SL
Rated 0 out of 5
In stock
30.959 EGP
SKU:
SJ-GV48G-SL
TORNADO Washing Machine Top Automatic 10 Kg Pump White TWT-TLN10LWT
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
TWT-TLN10LWT
تكييف ميديا 3 حصان ميشين برو بارد MSC1T-24CR-N
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
MSC1T-24CR-N

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.