Karcher High Pressure Washer K2 Compact
4.650 EGP
TORNADO Refrigerator Digital No Frost 450 Liter Silver RF-580AT-SL
28.575 EGP Original price was: 28.575 EGP.26.399 EGPCurrent price is: 26.399 EGP.
TORNADO Refrigerator No Frost 450 Liter Stainless RF-580T-ST
26.880 EGP Original price was: 26.880 EGP.24.899 EGPCurrent price is: 24.899 EGP.
TORNADO Refrigerator 450 Liter, No Frost 2 Doors
Refrigerator Color : Stainless
Hybrid Cooling System and Ag+ Nano Deodorizer Filter
Energy Efficiency Class : ( A )
Country Of Origin : Egypt
10 Years Full Free Warranty
Out of stock
Category: Refrigerator & Freezer
Description
| Product Model | RF-580T-ST |
|---|---|
| Main-Сategory | Refrigerators |
| Brand | TORNADO |
| Product Situation In Market | Continuous Production |
| Type | 2 Doors Refrigerator |
| Colors | Stainless |
| Number Of Doors | 2 Doors |
| Cooling System | No Frost |
| Capacity | 450 Liter |
| Cabinet Capacity in Liters | 338 Liter |
| Freezer Capacity in Liters | 112 Liter |
| Multi-temperature Room Capacity | Not Available |
| Vegetable Drawer Capacity | – |
| Refrigerator Shelf | Glass Shelves |
| Internal Lighting / Cabinet | LED Lighting |
| Internal Lighting / Freezer | LED Lighting |
| Energy Efficiency Class | (A) High efficiency and less electricity consumption |
| Dimensions – Width | 700 mm |
| Dimensions – Depth | 720 mm |
| Dimensions – Height | 1670 mm |
| Net Weight | 74 Kg |
| Gross Weight | 83 Kg |
| Country Of Origin | Egypt |
| Warranty | 10 Years full free warranty |
Reviews (0)
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “TORNADO Refrigerator No Frost 450 Liter Stainless RF-580T-ST” Cancel reply
Shipping & Delivery
Related products
Bosch refrigerator, 505 litres, combi, digital silver model, KGN56CI30U
Rated 0 out of 5
In stock
58.999 EGP
SKU:
KGN56CI30U
LG TOP FREEZER 506 LITER 18 CUBIC FEET DIGITAL HYGIENE FRESH FILTER DOOR COOLING GN-H722HLHL
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
GN-H722HLHL
SHARP Refrigerator Inverter No Frost 396 Liter Silver SJ-GV48G-SL
Rated 0 out of 5
In stock
30.959 EGP
SKU:
SJ-GV48G-SL
TORNADO Deep Freezer Inverter No Frost 5 Drawers 185 Liter Dark Stainless RH-H18TV-DST
Rated 0 out of 5
In stock
22.900 EGP
SKU:
RH-H18TV-DST
TORNADO Refrigerator Defrost 100 Liter Mini Bar Black MBR-AR100-BK
Rated 0 out of 5
In stock
11.720 EGP
SKU:
MBR-AR100-BK
TORNADO Refrigerator Defrost 100 Liter Mini Bar Silver MBR-AR100-S
Rated 0 out of 5
In stock
11.710 EGP
SKU:
MBR-AR100-S
TORNADO Refrigerator Defrost 100 Liter Mini Bar White MBR-AR100-W
Rated 0 out of 5
In stock
11.700 EGP
SKU:
MBR-AR100-W
TORNADO Refrigerator Inverter No Frost 355 Liter Dark Stainless RF-40FTV-DST
Rated 0 out of 5
In stock
21.610 EGP

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.