TORNADO Water Dispenser 1 Faucet 18 Liter Cabinet Black x White WDM-H40ABE-WB
6.875 EGP
TORNADO Water Dispenser for Normal, Cold and Hot Water
Cooling capacity : 4 Litre / Hour
Heating capacity : 4 Litre / Hour
Water dispenser color : Black x White
Country of origin : Egypt
1 Year full free warranty
Out of stock
Categories: Small Home appliances, Water Dispenser
Description
| Product Model | WDM-H40ABE-WB |
|---|---|
| Main-Сategory | Water Dispensers |
| Brand | TORNADO |
| Product Situation In Market | Continuous Production |
| Type | Water Dispenser |
| Colors | Black x White |
| Faucets number | 1 Faucet |
| Cabinet capacity | 18 Liter |
| Cold Water tank | 4 Liter |
| Hot Water tank | 1 Liter |
| Cooling Capacity | 4 Litre / Hour |
| Heating capacity | 4 Litre / Hour |
| Dimensions – Width | 310 mm |
| Dimensions – Height | 1004 mm |
| Dimensions – Depth | 370 mm |
| Net Weight | 16.2 Kg |
| Gross Weight | 17.8 Kg |
| Country Of Origin | Egypt |
| Warranty | 1 Year full free warranty |
Reviews (0)
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “TORNADO Water Dispenser 1 Faucet 18 Liter Cabinet Black x White WDM-H40ABE-WB” Cancel reply
Shipping & Delivery
Related products
Skip to the beginning of the images gallery TORNADO Hair Dryer 2300 Watt – Ionic – Touch Sensor Black TDY-23TB
Rated 0 out of 5
In stock
2.179 EGP
SKU:
TDY-23TB
TORNADO Air Fryer 1550 Watt 4 Liter LED Display Black x Silver THF-1554D-XL-BS
Rated 0 out of 5
In stock
4.869 EGP
SKU:
THF-1554D-XL-BS
TORNADO Ceramic Heater 2000 Watt 16 meter Remote Black TPH-2000DF
Rated 0 out of 5
In stock
4.649 EGP
TORNADO Gas Water Heater 6 L No Chimney Natural Gas Silver GH-6SN-S
Rated 0 out of 5
In stock
3.670 EGP
TORNADO Hair Dryer 2100 Watt – Ionic – Foldable handle White TDY-21FW
Rated 0 out of 5
In stock
1.999 EGP
SKU:
TDY-21FW
TORNADO Wall Fan 16 Inch 4 Blades Remote Black EPS-16R
Rated 0 out of 5
In stock
1.920 EGP
SKU:
EPS-16R

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.