Back to products
Midea Split Mission Pro Air Conditioner 1.5 HP Cool Only MSC1T-12CR-N
23.189 EGP Original price was: 23.189 EGP.21.499 EGPCurrent price is: 21.499 EGP.
TORNADO Refrigerator Defrost 100 Liter Mini Bar Silver MBR-AR100-S
11.710 EGP
TORNADO Refrigerator 100 Liter, Defrost 1 Door – Mini Bar
Refrigerator Color : Silver
Cooling Technology : Semi-Automatic Defrost
Power Consumption Class : ( A )
Country of Origin : Egypt
10 Years Full Free Warranty
1 in stock
SKU:
MBR-AR100-S
Categories: Large Home appliances, Refrigerator & Freezer
Description
| Product Model | MBR-AR100-S |
|---|---|
| Main-Сategory | Refrigerators |
| Brand | TORNADO |
| Product Situation In Market | Continuous Production |
| Type | 1 Door Refrigerator |
| Colors | Silver |
| Number Of Doors | 1 Door |
| Cooling System | Defrost |
| Capacity | 100 Liter |
| Cabinet Capacity in Liters | – |
| Freezer Capacity in Liters | 15 Liter |
| Multi-temperature Room Capacity | Not Available |
| Vegetable Drawer Capacity | – |
| Refrigerator Shelf | Glass Shelves |
| Internal Lighting / Cabinet | LED Lighting |
| Internal Lighting / Freezer | No |
| Energy Efficiency Class | (A) High efficiency and less electricity consumption |
| Dimensions – Width | 475 mm |
| Dimensions – Depth | 494 mm |
| Dimensions – Height | 802 mm |
| Net Weight | 29 Kg |
| Gross Weight | 30 Kg |
| Country Of Origin | Egypt |
| Warranty | 10 Years full free warranty |
Reviews (0)
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “TORNADO Refrigerator Defrost 100 Liter Mini Bar Silver MBR-AR100-S” Cancel reply
Shipping & Delivery
Related products
Carrier Optimax pro Air Conditioner 1.5HP Cool only 53KHCT12N-708
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
53KHCT12N-708
Carrier Optimax pro Air Conditioner 3HP Cool only 53KHCT24N-708
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
53KHCT24N-708
HOOVER Washing Machine Fully Automatic 8 Kg Black H3WS383TAC3B-ELA
Rated 0 out of 5
Out of stock
HOOVER Washing Machine Fully Automatic 8 Kg Inverter Motor Black H3WS38TAMF7B-ELA
Rated 0 out of 5
Out of stock
SHARP Refrigerator Digital No Frost 450 Liter Black SJ-PC58A(BK)
Rated 0 out of 5
In stock
33.169 EGP
Skip to the beginning of the images gallery SHARP Washing Machine Top Automatic 9 Kg Pump Silver ES-TN09GSLP
Rated 0 out of 5
Out of stock
12.099 EGP
TORNADO Washer 15 Kg DDM Inverter Pump Dark Silver TWT-TLD15RDS
Rated 0 out of 5
Out of stock
تكييف ميديا 3 حصان ميشين برو بارد MSC1T-24CR-N
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
MSC1T-24CR-N




Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.