TOSHIBA Refrigerator 350 Liter Silver Circular handle GR-EF37-J-SL
21.499 EGP
TOSHIBA Refrigerator 350 Liter, No Frost 2 Doors
Refrigerator Color : Silver
Platinum Deodorizer Filter
Energy Efficiency Class : ( A )
Country Of Origin : Egypt
10 Years Full Free Warranty
Out of stock
Categories: Large Home appliances, Refrigerator & Freezer
Description
| Product Model | GR-EF37-J-SL |
|---|---|
| Main-Сategory | Refrigerators |
| Brand | TOSHIBA |
| Product Situation In Market | Continuous Production |
| Type | 2 Doors Refrigerator |
| Colors | Silver |
| Number Of Doors | 2 Doors |
| Cooling System | No Frost |
| Capacity | 350 Liter |
| Cabinet Capacity in Liters | – |
| Freezer Capacity in Liters | – |
| Multi-temperature Room Capacity | Not Available |
| Vegetable Drawer Capacity | 19.3 Liter |
| Refrigerator Shelf | Glass Shelves |
| Internal Lighting / Cabinet | – |
| Internal Lighting / Freezer | – |
| Energy Efficiency Class | (A) High efficiency and less electricity consumption |
| Dimensions – Width | 604 mm |
| Dimensions – Depth | 681 mm |
| Dimensions – Height | 1723 mm |
| Net Weight | 64 Kg |
| Gross Weight | 71 Kg |
| Country Of Origin | Egypt |
| Warranty | 10 Years full free warranty |
Shipping & Delivery
Related products
Beko washing machine, fully automatic, 10 kg, 1600 rpm, digital, steam, inverter, black, B3WFU501040BCI
Rated 0 out of 5
In stock
Carrier Optimax pro Air Conditioner 1.5HP Cool only 53KHCT12N-708
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
53KHCT12N-708
HOOVER Washing Machine Fully Automatic 7 Kg Inverter Motor Silver H3WS17TMF3R-ELA
Rated 0 out of 5
In stock
20.109 EGP
SKU:
H3WS17TMF3R-ELA
LG No Frost Refrigerator, 400 Liters, Silver – GTF402SSAN
Rated 0 out of 5
In stock
29.999 EGP
SKU:
GTF402SSAN
Midea Mission pro Air Conditioner 2.25HP Cool only MSC1T-18CR-N
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
MSC1T-18CR-N
SHARP Refrigerator Inverter No Frost 396 Liter Silver SJ-GV48G-SL
Rated 0 out of 5
In stock
30.959 EGP
SKU:
SJ-GV48G-SL
Skip to the beginning of the images gallery SHARP Split Air Conditioner 1.5 HP Cool – Heat Digital Plasmacluster White AY-AP12ZHE
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
AY-AP12ZHE
تكييف ميديا 3 حصان ميشين برو بارد MSC1T-24CR-N
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
MSC1T-24CR-N


