Back to products
SHARP Split Air Conditioner 2.25 HP Cool Inverter Digital Plasmacluster Silver AH-XP18UHE
47.750 EGP Original price was: 47.750 EGP.44.999 EGPCurrent price is: 44.999 EGP.
Lenovo Tablet K11 ZAEC0017EG 8GB RAM 128GB 4 speakers Luna Grey (نسخة)
17.499 EGP
Processor
MediaTek Helio G88 (8C, 2x A75 @2.0GHz + 6x A55 @1.8GHz)
Graphics
Integrated Arm Mali-G52 MC2 GPU
Chipset
MediaTek SoC Platform
Memory
8GB Soldered LPDDR4x
Storage
128GB eMMC 5.1
Card Reader
Nano-SIM & microSD Card Slot
Storage Support
- 128GB eMMC 5.1 on systemboard
- microSD card, supports up to 1TB (exFAT)
Speakers
4 speakers, 1W x4, optimized with Dolby Atmos®
Out of stock
Description
| PERFORMANCE | |
| Processor | MediaTek Helio G88 (8C, 2x A75 @2.0GHz + 6x A55 @1.8GHz) |
| Graphics | Integrated Arm Mali-G52 MC2 GPU |
| Chipset | MediaTek SoC Platform |
| Memory | 8GB Soldered LPDDR4x |
| Storage | 128GB eMMC 5.1 |
| Card Reader | Nano-SIM & microSD Card Slot |
| Storage Support |
|
| Speakers | 4 speakers, 1W x4, optimized with Dolby Atmos® |
| Microphone | Mono |
| Camera | Front 8.0MP / Rear 13.0MP with Flashlight |
| VoiceCall | Voice Call |
| Sensors |
|
| Vibration Motor | No support |
| Battery | Integrated 7040mAh (Typ.) |
| Power Adapter | 5V / 2A |
| DESIGN | |
| Display | 11″ WUXGA (1920×1200) IPS 400nits Anti-fingerprint, 72% NTSC, 90Hz, Touch |
| Touchscreen | In-cell, 10-point Multi-touch |
| Case Material | Metal |
| Keyboard | Non-backlit, Arabic |
| Pen | Pen Bundled |
| Dimensions (WxDxH) | 255.26 x 166.31 x 7.15 mm (10.05 x 6.55 x 0.28 inches) |
| Weight | Around 496 g (1.09 lbs) |
| Case Color | Luna Grey |
| SOFTWARE | |
| Operating System | Android™ 13 or Later |
| CONNECTIVITY | |
| WLAN + Bluetooth | Wi-Fi® 5, 802.11ac 1×1 + BT5.1 |
| WWAN | 4G LTE |
| Location Services | GPS + GLONASS + Galileo + A-GPS |
| Standard Ports |
|
| SERVICE | |
| Base Warranty | 1-year, Carry-in |
Reviews (0)
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “Lenovo Tablet K11 ZAEC0017EG 8GB RAM 128GB 4 speakers Luna Grey (نسخة)” Cancel reply
Shipping & Delivery

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.